Lasery do fotoepilacji mają długość fali od 600 do 1100 nm. Powstałe w ten sposób mieszki włosowe zostają trwale usunięte. Długość fali laserów stosowanych do fotoepilacji wynosi od 600 do 1100 nm. Lasery stosowane w fotoepilacji są zazwyczaj bezpieczne, a długość fali wynosi od 600 do 1100 nm. Lasery stosowane w fotoepilacji są zazwyczaj używane do leczenia małych mieszków włosowych.

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z beautyconect.pl

Lasery do fotoepilacji mają długość fali od 600 do 1100 nm

Długość fali laserów stosowanych do fotoepilacji wynosi od 600 do 1100 nm. Pojedynczy impuls lasera o tej długości fali napromieniuje całą długość włosów anagenowych. Czas trwania impulsu powinien być proporcjonalny do TRT łodygi włosa. Średnica włosów terminalnych wynosi od 60 do 80 mm, podczas gdy włos vellus ma średnicę 40 mm i prawie nie zawiera melaniny.

Optymalne długości fal do fotoepilacji to te, które mają dużą zdolność absorpcji przez melaninę. Z tego powodu lasery o tej długości fali są skuteczne w usuwaniu melaniny ze skóry. Chociaż do fotoepilacji stosowano różne systemy laserowe, najlepsze do tego celu są laser rubinowy (694 nm) i aleksandrytowy (755 nm). Z kolei laser Nd:YAG ma szerokie spektrum terapeutyczne i jest powszechnie stosowany w tej procedurze.

metody

Techniki usuwania włosów istnieją od czasów egipskich, a prym wiodły metody elektrolizy i woskowania. Do metod tych należą te, które usuwają włosy tylko nad powierzchnią skóry oraz te, które eliminują cały mieszek włosowy. Dalej metody te dzielą się na techniki trwałe, czasowe i redukcyjne. Aby lepiej zrozumieć zalety i wady każdego typu, czytaj dalej. W kolejnych akapitach omówimy niektóre z najczęstszych rodzajów metod depilacji i ich działanie.

Elektroliza: Elektroliza jest popularną metodą trwałej depilacji. Elektroliza wykorzystuje podgrzewaną igłę do wyłączenia komórek rozrodczych włosa. W ten sposób mieszki włosowe zostają trwale wyłączone, co zapobiega ich odrastaniu w przyszłości. Metoda ta może wymagać kilku zastosowań, ale działa znacznie dłużej niż metody depilacji. Tymczasowa depilacja może trwać kilka tygodni, podczas gdy trwała depilacja trwale unieszkodliwia mieszki włosowe. Odrastające włosy nie są takie same jak włosy archetypowe.

skuteczność

Wiele kobiet i mężczyzn debatuje, czy trwała depilacja jest najlepszym sposobem na pozbycie się niechcianych włosów na ciele. Ogólnie rzecz biorąc, depilacja jest bardziej skuteczna niż woskowanie i skubanie w przypadku krótkich włosków. Jednak odrastanie nowych włosków może trwać od 2 do 4 tygodni. W niektórych przypadkach lepiej jest zastosować depilację woskiem. Najlepszy depilator usunie włoski do 0,5 mm. Zabieg nie jest trwały i może pozostawić blizny.

Depilacja wspomagana laserem jest stosunkowo skuteczna i dobrze tolerowana. Ważne jest jednak zachowanie odpowiednich środków ostrożności przy stosowaniu tych źródeł światła i laserów. Ponadto lekarze powinni znać fizjologię włosów, aby uzyskać lepsze wyniki długotrwałej epilacji. Po zapoznaniu się z fizjologią przedstawimy kilka wskazówek dotyczących fotodepilacji. Ponadto omówimy korzyści i wady depilacji laserowej.

Podobne tematy