„Oponka” na brzuchu to dla wielu kobiet i mężczyzn przyczyna kompleksów. Często trudno jest pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha przy pomocy samej diety i ćwiczeń. Pomocna okazuje się wówczas liposukcja kawitacyjna, czyli odsysanie tłuszczu przy zastosowaniu ultradźwięków. Kiedy warto zdecydować się na zabieg? Czy jest bezpieczny?

Skąd się bierze „oponka” na brzuchu?

„Oponka” na brzuchu to nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowany w okolicach brzucha i boczków. Jest to objaw tzw. miejscowej otyłości, opornej na tradycyjne metody wyszczuplania – dietę czy ćwiczenia. Przyczyn nadmiernej tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha jest wiele, najczęściej wskazuje się: typ sylwetki, predyspozycje genetyczne i zaburzenia hormonalne. Oczywiście mała ilość ruchu i nieodpowiednia dieta również przyczyniają się do odkładania się tkanki tłuszczowej na brzuchu. Jeśli jednak mimo regularnych treningów i zmiany nawyków żywieniowych, nieestetyczna „oponka” nie znika, warto rozważyć liposukcję kawitacyjną (ultradźwiękową). Jest to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, który pozwala na trwałe usunięcie określonej ilości tkanki tłuszczowej z danego obszaru.

Liposukcja kawitacyjna – innowacyjna metoda odsysania tłuszczu

Liposukcja kawitacyjna, dostępna w warszawskiej Klinice Miracki, to zabieg ambulatoryjny, który wykonywany jest na sali operacyjnej przez chirurga. Rozpoczyna się od zaznaczenia obszarów, które należy wyszczuplić. Następnie podawane jest znieczulenie – najczęściej jest to narkoza (znieczulenie ogólne), aby zapewnić pacjentowi najwyższy komfort i bezpieczeństwo podczas procedury. Chirurg wykonuje niewielkie nacięcia w obszarze zabiegowym, przez które wprowadza sondę emitującą ultradźwięki oraz cienką kaniulę, służącą do odsysania tłuszczu.

Liposukcja kawitacyjna Vaser Lipo to jedna z najbezpieczniejszych metod odsysania tkanki tłuszczowej. Jej niska inwazyjność wynika ze wstępnego rozbicia tkanki tłuszczowej przy pomocy ultradźwięków. Prowadzi to do odseparowania komórek tłuszczowych od tkanek okalających i przetworzenia ich w emulsję, którą można bezpiecznie usunąć przy pomocy kaniuli i pompy ssącej. Dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu możliwe jest odzyskanie około 90% tkanki tłuszczowej, którą można wykorzystać do zabiegu lipotransferu, czyli przeszczepu tłuszczu.

Liposukcja kawitacyjna to nie tylko doskonała metoda usunięcia nadmiernej tkanki tłuszczowej, ale również sposób na ujędrnienie skóry i zwiększenie jej napięcia. Ultradźwięki działają obkurczająco na skórę i pozostawiają obszar poddawany liposukcji gładki i równomierny. Efektem liposukcji ultradźwiękowej brzucha są podkreślone mięśnie brzucha i wąska talia.

Wskazania i przeciwwskazania do liposukcji ultradźwiękowej

Idealny kandydat do liposukcji kawitacyjnej to osoba, która ma jędrną, elastyczną skórę, nie pali i nie przekracza 30% swojej prawidłowej masy ciała. Osoby ze znaczną nadwagą i otyłością powinny przed zabiegiem zrzucić zbędne kilogramy. Należy pamiętać, że liposukcja nie jest metodą odchudzania, ale modelowania sylwetki.

Przeciwwskazania do liposukcji kawitacyjnej to m.in.:

  • rozległe rozstępy w obszarze brzucha,
  • duże zwiotczenia skóry,
  • znaczny nadmiar skóry w obszarze zabiegowym,
  • choroby nerek i wątroby,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • cukrzyca,
  • choroby serca,
  • niewyrównane choroby tarczycy.

Więcej na temat nowoczesnych metod liposukcji dowiesz się od specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie – zapraszamy do kontaktu: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-mokotow-aleja-wilanowska/Podobne tematy