Istnieje wiele opcji usuwania włosów z nosa, w tym skubanie, woskowanie i trymery elektryczne. Zaleca się stosowanie produktów organicznych, ponieważ są one bezpieczniejsze niż potencjalnie niebezpieczne substancje chemiczne. Jednak skubanie może być bolesne i prawdopodobnie skończysz z czerwonymi wrzodami w okolicy nozdrzy. Ponadto depilacja woskiem może powodować czerwone owrzodzenia w okolicy nozdrzy.

Depilacja laserowa

Jeśli chcesz trwale pozbyć się włosów z nosa, zdecyduj się na depilację laserową. Zapewnia ona skuteczniejsze rezultaty niż przycinanie i jest bezpieczna dla Twoich nozdrzy. Kluczem jest zastosowanie zabiegu laserowego, który celuje we włosy znajdujące się w pobliżu przedniej części nosa i unika włosków rosnących dalej w środku. Aby uzyskać bezpieczne i skuteczne rezultaty, skorzystaj z pomocy licencjonowanego dermatologa lub innego doświadczonego specjalisty.

Trymery elektryczne

Używanie trymera elektrycznego do depilacji nosa to doskonały sposób na usunięcie niesfornych lub zabłąkanych pasm włosów z nosa. W przeciwieństwie do pęsety, która służy do usuwania włosków przy samej skórze, trymery do nosa wykorzystują kątową maszynkę do przycinania włosków na odpowiednią długość. W związku z tym rezultaty stosowania jednego z tych urządzeń są trwałe i utrzymują się do czasu, aż włosy odrosną na dłużej.

Wyrywanie włosów z nosa

Wyrywanie włosów z nosa jest powszechną praktyką, która może podrażnić wrażliwą skórę nozdrza. Proces wyskubywania włosów z nosa może wywołać odruch kichania. Aby zmniejszyć ból, przetrzyj włoski w nosie chusteczką lub użyj kostki lodu, trzymając ją w górze przez około 20-60 sekund. Następnie należy przepłukać pęsetę czystą wodą.

Woskowanie

Woskowanie jest skutecznym sposobem usuwania włosów z nosa. Za pomocą aplikatora umieszcza się wosk wewnątrz nosa i pozostawia do ostygnięcia. Po kilku minutach można usunąć wosk. Chociaż zabieg jest bolesny, nie jest tak bolesny jak wyrywanie włosów z nosa pęsetą. W rzeczywistości większość osób twierdzi, że jest to o wiele lepsze uczucie niż wizyta w salonie fryzjerskim.

Wyrywanie włosów powoduje wrastanie włosków

Wyrywanie włosów z nosa może prowadzić do różnych powikłań, w tym infekcji i wrastania mieszków włosowych. Wrastające włoski są częstym powikłaniem depilacji i choć zazwyczaj goją się same, u niektórych osób mogą pojawić się przewlekłe wrastające włoski, które wymagają pomocy lekarza. Skubanie jest bolesną metodą, która może pozostawić nozdrza otwarte na infekcje.

Kremy

Jeśli zastanawiasz się, czy powinieneś używać kremów do depilacji nosa, to możesz pomyśleć o stosowaniu produktów organicznych, a nie chemicznych. Choć depilacja woskiem może być skuteczna, jest trudna i może powodować czerwone owrzodzenia w okolicy nozdrzy. Podobnie, skubanie może być bolesne i może pozostawić czerwone bóle na twarzy. Krem może pomóc Ci uniknąć tego ryzyka i cieszyć się gładkim, pozbawionym włosów nosem.

Stosowanie depilatorów

Jeśli masz skłonność do podrażnień skóry twarzy, powinnaś przetestować depilatory do usuwania włosków z nosa przed nałożeniem ich na twarz. Jeśli pieką, natychmiast je usuń. Może to być znak, że Twoja skóra jest zbyt wrażliwa lub jesteś uczulona na dany produkt. Stosowanie kremu depilującego do depilacji nosa przez dłuższy czas może również prowadzić do podrażnienia i złuszczania się skóry.

Podobne tematy