Tak, ale jest kilka środków ostrożności, które należy podjąć przed nałożeniem roztworu opalającego na skórę. Po pierwsze, unikaj wyrywania włosków, ponieważ otwiera to pory. To otwiera pory, a roztwór opalający musi je zamknąć, zanim zostanie wchłonięty przez skórę. Chociaż wyrywanie włosków od czasu do czasu jest dopuszczalne przed opalaniem, lepiej nie robić tego w dniu depilacji. Po pierwszym prysznicu możesz również przyłożyć kostki lodu do miejsca, w którym wystąpiły problemy, aby ułatwić zamknięcie porów.

Prezentowany tekst jest efektem naszych działań w partnerstwie z beautyfirst.pl

Złuszczanie przed opalaniem natryskowym

Zanim udasz się do salonu opalania, złuszczaj skórę twarzy. W zależności od rodzaju skóry możesz zastosować delikatny peeling do ciała lub użyć rękawic złuszczających. Przez osiem godzin przed opalaniem natryskowym nie powinnaś brać prysznica, aby Twoja skóra była wolna od martwych komórek. Po zabiegu złuszczania należy również nawilżyć twarz. Złuszczanie pomaga zmniejszyć szansę na podrażnienia związane z opalaniem natryskowym i może pomóc zapobiec przedwczesnej opaleniźnie.

Najlepszym sposobem na przygotowanie skóry do sesji opalania natryskowego jest złuszczanie. Proces złuszczania usuwa martwe komórki skóry, dzięki czemu cząsteczki opalające w sprayu mogą lepiej przylegać. Ponadto, pomaga to w utrzymaniu się opalenizny na dłużej, ponieważ przylega ona do nowych komórek. Złuszczanie skóry przed opalaniem natryskowym pomaga również w dłuższym utrzymaniu się opalenizny natryskowej. Używając odpowiedniego produktu złuszczającego, możesz mieć opaleniznę, o jakiej zawsze marzyłaś!

Wykonanie wosku przed opalaniem

Przed opalaniem natryskowym powinnaś upewnić się, że stosujesz dobry krem nawilżający i filtr przeciwsłoneczny. Opalanie przed woskiem może zniszczyć opaleniznę, zatykając pory. Ponadto, wosk usunie martwe komórki skóry, które mogą zakłócić opaleniznę. Najlepszym sposobem ochrony świeżo opalonej skóry jest unikanie słońca przez co najmniej 24 godziny po wosku.

Jeśli planujesz opalanie natryskowe, ważne jest, abyś odczekał co najmniej 24 godziny po depilacji, zanim przystąpisz do opalania wstępnego. Po depilacji skóra będzie sucha i nie będzie podatna na działanie produktów do opalania, co może powodować podrażnienia i trądzik. Dermatolog lub estetyk może doradzić, jaki preparat do opalania najlepiej stosować po wykonaniu opalania wstępnego.

Podobne tematy