Pytanie, co jest pierwsze: Złuszczanie czy depilacja? Ten artykuł porusza tę kwestię pod wieloma względami. Omówimy jak przygotować organizm do obu procesów. Omówimy również typowe problemy, które mogą pojawić się w wyniku każdego z nich oraz to, która metoda jest dla Ciebie najlepsza. Infekcje mogą wynikać z każdego z tych procesów, więc omówimy wszystkie opcje.

Złuszczanie skóry przed goleniem

Prawdopodobnie słyszałeś o złuszczaniu skóry przed goleniem, ale czy próbowałeś tego? Złuszczanie twarzy przed goleniem może pomóc zmiękczyć skórę, zapobiec wrastaniu włosów i przeciążeniu maszynki. Nie tylko to, ale również może nadać Twojej twarzy świeży blask. Podczas gdy niektórzy próbowali już złuszczać skórę przed goleniem, wielu innych nadal nie jest pewnych jak robić to prawidłowo. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak stosować eksfoliację przed goleniem.

Najpierw złuszczaj nogi. Zacznij od dołu i pracuj w górę. Środki złuszczające o właściwościach peelingujących i nawilżających usuną martwy naskórek i zanieczyszczenia. Możesz również użyć eksfoliatora przed goleniem, aby zapobiec podrażnieniom. Należy również używać ostrej maszynki do golenia, aby zapobiec uszkodzeniu skóry. Złuszczanie przed goleniem nie powinno być trudne ani bolesne. Złuszczaj skórę odpowiednim produktem i upewnij się, że po zabiegu umyłeś twarz.

Podczas golenia należy zawsze złuszczać skórę przed użyciem maszynki, aby zapobiec skaleczeniom i wrastającym włosom. Martwe komórki skóry mogą zaczepiać o ostrza i powodować zacięcia. Delikatna technika polerowania zapewni gładkie golenie i przyniesie dodatkowe korzyści. Złuszczanie skóry przed goleniem otworzy pory, pobudzi włosy i sprawi, że będą bardziej elastyczne. Dodatkowo, zapobiegnie to powstawaniu suchych zgrubień na skórze. Jeśli będziesz regularnie stosować się do tych wskazówek, Twoja skóra będzie gładsza i łatwiejsza do ogolenia.

Złuszczanie przed depilacją

Przed depilacją złuszczaj skórę, aby otworzyć pory i przygotować ją do zabiegu. Martwe komórki naskórka stanowią najbardziej zewnętrzną warstwę skóry, a zbyt duża ilość martwego naskórka może spowodować, że skóra będzie matowa, sucha, będzie się łuszczyć, pory będą zatkane, a skóra będzie pękać. Złuszczanie można przeprowadzić na dwa sposoby. Złuszczanie mechaniczne polega na zastosowaniu peelingu, natomiast naturalne olejki do ciała najlepiej stosować na twarz i ciało. Obie techniki pomagają utrzymać skórę miękką i elastyczną.

Właściwe złuszczanie usunie martwy naskórek i odsłoni świeże, nowe komórki, co pozwoli woskowi podnieść włosy od nasady. Złuszczanie skóry przed depilacją zapobiega również wrastaniu włosków, które pojawiają się, gdy mieszki włosowe zatykają się martwymi komórkami skóry i zmuszają włosy do wzrostu w bok. Poza tym regularne złuszczanie zapewni Twojej skórze czystość i zdrowie pomiędzy kolejnymi sesjami woskowania.

Przed depilacją woskiem najlepiej jest złuszczyć obszar, który zamierzasz wydepilować. W przeciwnym razie wosk może nie przylegać prawidłowo do skóry i powodować wrastanie włosków. Złuszczając skórę przed depilacją, pobudzisz ją do szybszej regeneracji, co sprawi, że wrastających włosków będzie mniej. Złuszczanie pomaga również w szybszej regeneracji skóry, ponieważ usuwa wierzchnią warstwę martwego naskórka, która zatrzymuje bakterie.

Infekcje po złuszczaniu lub depilacji

Przed poddaniem się zabiegowi złuszczania lub depilacji, należy dokładnie umyć okolice intymne ciepłą wodą. Użyj delikatnego mydła lub płynu do mycia ciała, aby usunąć martwe komórki skóry. Następnie osusz skórę. Po zabiegu zastosuj lekki krem nawilżający lub olejek do ciała. Pomoże to utrzymać skórę miękką i elastyczną. Należy również unikać noszenia obcisłych ubrań.

Podobne tematy