Być może słyszałeś sprzeczne historie o tym, jak bolesny jest zabieg depilacji laserowej. Niektórzy twierdzą, że ból jest nie do zniesienia, podczas gdy inni informują o zaledwie kilku małych uszczypnięciach. Nadal istnieją pewne techniki, które mogą zmniejszyć ból podczas procedury. Wymienione poniżej są niektóre z efektów ubocznych i kosztów depilacji laserowej . Możesz wybrać odpowiednią procedurę dla siebie i swojego typu ciała, biorąc pod uwagę powyższe informacje.

Poziomy bólu przy depilacji laserowej

Dla większości pacjentów, poziomy bólu związane z depilacją laserową są niskie do umiarkowanych. W przypadku twarzy, poziom bólu wynosi zazwyczaj od dwóch do ośmiu w skali od jednego do dziesięciu, przy czym dziesięć oznacza najbardziej intensywny ból. W obszarach twarzy, gdzie ból jest szczególnie ostry, takich jak górna warga lub broda, miejscowe znieczulenie może pomóc zminimalizować dyskomfort. Jeśli jednak obszar ten jest szczególnie wrażliwy, lekarz może zasugerować użycie środka miejscowo znieczulającego.

Kobietom, które miesiączkują zaleca się unikanie kofeiny, ponieważ kofeina zwiększa receptory bólu. Podobnie, kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny unikać zabiegów depilacji laserowej w tych okresach. Idealny czas na poddanie się tej procedurze to okres tuż po menstruacji. Dla większości kobiet poziom bólu podczas depilacji laserowej jest podobny do tego odczuwanego podczas porodu lub w czasie ciąży. Jednakże, kobiety miesiączkujące powinny unikać kofeiny i alkoholu przed zabiegiem, ponieważ mogą one sprawić, że proces ten będzie jeszcze bardziej niekomfortowy.

Techniki zmniejszania dyskomfortu

Podczas depilacji laserowej możesz odczuwać pewien ból. Jeśli jesteś kobietą, ból może być szczególnie silny, jeśli masz miesiączkę. Ale nie martw się, proces ten nie jest tak bolesny, jak może się wydawać. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci zminimalizować dyskomfort. Przed usunięciem włosów laserem, upewnij się, że jesteś w pełni nawodniona i unikaj kofeiny, która zwiększa dyskomfort. Przygotuj również obszar, który ma być poddany zabiegowi poprzez golenie. Ogolony obszar łatwiej poddaje się zabiegowi.

Stosuj miejscowe kremy znieczulające. Wiele dostępnych bez recepty kremów znieczulających ma różne działanie i może potrzebować kilku godzin, aby zacząć działać. Niezależnie od wybranego rodzaju kremu znieczulającego, należy go nałożyć około 20-30 minut przed zabiegiem laserowym. Podczas gdy miejscowe kremy znieczulające są najpopularniejszym sposobem minimalizowania bólu, mogą nie działać na wszystkich obszarach ciała. Z tego powodu ważne jest, aby dokładnie przestrzegać wskazówek.

Koszt depilacji laserowej

Koszt depilacji laserowej nie jest ustalony w kamieniu, ale może się znacznie różnić w zależności od wielu czynników. Czynniki te obejmują obszar, w którym mieszkasz i jakość kliniki. High-end kliniki i lekarze będą zazwyczaj pobierać więcej za procedurę niż ich mniej drogie odpowiedniki. Dodatkowo, należy pamiętać, że ceny będą również zależeć od rodzaju używanego lasera i doświadczenia operatora. Dlatego też należy przeprowadzić badania, aby poznać zakresy cenowe najbardziej renomowanych klinik.

Koszt depilacji laserowej zależy od liczby sesji wymaganych do leczenia. Laserowe usuwanie włosów działa najlepiej na ciemne włosy, ponieważ pigment w tych włosach pochłania energię lasera. Aby osiągnąć optymalne wyniki, potrzebnych będzie również kilka sesji. Przeciętna sesja depilacji laserowej będzie kosztować około 1000 dolarów. Aby uzyskać więcej informacji na temat kosztów depilacji laserowej, odwiedź naszą stronę poświęconą depilacji laserowej. Nie zapomnij też zapytać o możliwości finansowania. Wielu usługodawców oferuje finansowanie w gabinecie.

Efekty uboczne depilacji laserowej

Mayo Clinic, światowej sławy instytucja medyczna, twierdzi, że nie są znane żadne długoterminowe efekty uboczne depilacji laserowej. W rzeczywistości instytucja ta stwierdza, że depilacja laserowa została dokładnie przebadana przed zatwierdzeniem jej do użytku publicznego. Pozostaje więc pytanie: czy depilacja laserowa jest bezpieczna? Dokładnie rozważ swoje opcje. Zważ swoje ryzyko wrażliwości skóry na laser i jego potencjalne skutki uboczne. Następnie podejmij decyzję.

Najczęstszym efektem ubocznym jest tymczasowe zaczerwienienie i obrzęk skóry. Te efekty uboczne są jednak łagodne i powinny trwać nie dłużej niż tydzień. Są one bardzo łagodne i przypominają reakcję skóry na sesję depilacji woskiem. Jest to tymczasowe i nie powinno zakłócać codziennej rutyny. W zależności od rodzaju skóry i technika wykonującego zabieg, możesz doświadczyć drobnych lub poważniejszych skutków ubocznych, takich jak zaczerwienienie, obrzęk lub podrażnienie obszaru.

Podobne tematy