Po zabiegu powiększania ust, pacjenci mogą odczuwać pewien obrzęk. Jest to zazwyczaj przejściowe i znika w ciągu około 24 do 48 godzin. Jednak niektórzy pacjenci mogą odczuwać obrzęk przez tydzień lub dłużej. W przypadku odczuwania jakiegokolwiek dyskomfortu należy natychmiast skontaktować się z chirurgiem plastycznym. W tym artykule zostaną omówione niektóre powszechne obawy dotyczące obrzęku po powiększeniu ust.

Jak długo trwa obrzęk po zabiegu powiększania ust?

Po zabiegu pozostanie pewien obrzęk, ale powinien on wkrótce ustąpić. Zazwyczaj powrót do zdrowia po zabiegu trwa od siedmiu do dziesięciu dni. Istnieje jednak kilka prostych kroków, które można podjąć, aby przyspieszyć proces rekonwalescencji. Pierwszym z nich jest zastosowanie lodu na obszarze bezpośrednio po zabiegu, aby pomóc zmniejszyć obrzęk. Zmniejszy to również wszelkie siniaki i swędzenie. Należy również przykładać lód do tego obszaru przez 48 godzin po zabiegu.

Należy również unikać wysokich temperatur, ponieważ mogą one rozszerzać naczynia krwionośne i nasilać obrzęk. Aby temu zapobiec, unikaj gorących pryszniców lub wystawiania okolicy ust na działanie wysokich temperatur. Aby zminimalizować obrzęk, należy unikać zaciskania ust, intensywnych pocałunków i nadmiernego rozciągania ust.

Sposoby na zmniejszenie obrzęku po zabiegu powiększania ust

Jeśli miałeś/aś powiększane usta, istnieje wiele sposobów na zmniejszenie obrzęku po zabiegu. Przyłożenie lodu do obszaru warg pomoże zmniejszyć przepływ krwi. Ważne jest jednak, aby nie przykładać lodu zbyt mocno do tego obszaru, ponieważ może to doprowadzić do usunięcia wypełniacza. Innym sposobem na zmniejszenie obrzęku po zabiegu powiększania ust jest utrzymanie odpowiedniego poziomu nawodnienia. Należy pić dużo wody i unikać ćwiczeń lub forsownych czynności, ponieważ mogą one zwiększyć obrzęk. Unikaj całowania przez co najmniej 48 godzin po zabiegu. Należy również unikać picia alkoholu i palenia papierosów. Oba te czynniki są drażniące i zwiększają ryzyko infekcji.

Leki antyhistaminowe lub dostępny bez recepty tylenol mogą pomóc zmniejszyć obrzęk i ból. Należy jednak najpierw porozmawiać z lekarzem wykonującym zabieg wstrzyknięcia, aby ustalić, jaki rodzaj leków należy przyjąć. Arnika może być stosowana miejscowo na obszar wargi i może być również stosowana jako środek zapobiegawczy. Arnika może również zmniejszyć zasinienie.

Objawy okluzji naczyniowej po powiększeniu ust

Okluzja naczyniowa może być wynikiem wstrzyknięcia wypełniacza. Jest to częste powikłanie kosmetyczne, ale może być również poważne. Podczas gdy niewielkie efekty uboczne są do przewidzenia, poważnymi należy się natychmiast zająć. Okluzja naczyniowa jest spowodowana, gdy wypełniacz jest wstrzykiwany do lub wokół tętnicy, uniemożliwiając prawidłowy przepływ krwi do tego obszaru. Powoduje to obumieranie otaczającej skóry, powodując znaczny ból i zmianę koloru.

W przypadku okluzji skóra będzie wydawać się ciemna lub niebieskawa, z drobnymi siateczkami. W okolicy może również rozwinąć się towarzysząca infekcja. Na szczęście, powiększanie ust nigdy nie spowodowało ślepoty. Podczas gdy ślepota jest mało prawdopodobna, okluzja naczyniowa po powiększeniu ust może być potencjalnie niebezpieczna. Objawy okluzji naczyniowej po powiększeniu ust powinny być ściśle monitorowane, a w przypadku ich wystąpienia należy szukać odpowiedniej pomocy medycznej.

Stosowanie arniki w celu zmniejszenia obrzęku

Wiele osób doświadczyło zasinienia i obrzęku po powiększeniu ust i mogą one stwierdzić, że stosowanie arniki w celu zmniejszenia obrzęku jest dobrym pomysłem. To naturalne zioło można stosować miejscowo lub przyjmować doustnie, aby zmniejszyć skutki zasinienia i obrzęku. Ważne jest jednak, aby przed rozpoczęciem leczenia skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia.

Arnika może pomóc zmniejszyć obrzęk i ból po powiększeniu ust. Może być również stosowany do zmniejszenia wyglądu siniaków i stanów zapalnych. Ważne jest, aby utrzymać dotknięty obszar w pozycji uniesionej i unikać leżenia płasko lub wykonywania pozycji jogi z głową w dół przez co najmniej jeden dzień.

Unikanie forsownych ćwiczeń po powiększeniu ust

Unikanie forsownych ćwiczeń po implantacji ust jest niezbędne, aby uniknąć nadmiernego obrzęku. Ćwiczenia mogą podnieść puls i ciśnienie krwi, a także zaostrzyć istniejące problemy z wargami. Może również spowodować odwodnienie. Po każdym wysiłku fizycznym należy pić dużo wody. Pacjenci powinni ograniczyć swoją aktywność i unikać energicznych ćwiczeń przez dwa tygodnie. Jeśli muszą ćwiczyć, powinni ograniczyć to do lekkich czynności i lekkiego chodzenia. Powinni również unikać nadmiernego ciepła i alkoholu, które mogą pogorszyć obrzęk.

Chociaż można wrócić do regularnych zajęć zaraz po zabiegu powiększania ust, najlepiej jest unikać forsownych aktywności przez pierwsze kilka dni. Jest to spowodowane tym, że energiczne ćwiczenia mogą nasilić obrzęk, który występuje wokół miejsca wstrzyknięcia. Ponadto może doprowadzić do uniesienia kapilar, co jest potencjalnie niebezpiecznym stanem.

Podobne tematy