Być może zastanawiasz się, jaka maść po depilacji jest najbezpieczniejsza. Powinnaś wybrać produkt, który zawiera składniki niekomedogenne. Balsamy alkaliczne są bezpieczne do stosowania na wrażliwej skórze. Inne opcje to produkty nawilżające i wazelinowe. Kilka dolarów pozwoli Ci uzyskać trochę Aquaphor lub generycznego hydrokortyzonu. Powinieneś także nosić blokadę przeciwsłoneczną i odczekać kilka dni przed wyjściem na zewnątrz, aby umożliwić skórze zagojenie się.

Balsamy alkaliczne

Używanie balsamów alkalicznych po depilacji może być korzystne dla skóry wrażliwej. Ważne jest, aby używać również niekomedogennych środków nawilżających. Prosty krem nawilżający, taki jak Aquaphor lub generyczny hydrokortyzon, może kosztować zaledwie 5 dolarów. Produkty z wazeliną mogą być świetną alternatywą. Aby uniknąć dalszych podrażnień, należy unikać bezpośredniego światła słonecznego przez kilka dni po depilacji.

Benzophenone-2

Benzophenone jest składnikiem powszechnie występującym w produktach higieny osobistej. Jest znany z tego, że chroni produkty do pielęgnacji ciała przed zniszczeniem spowodowanym przez promieniowanie UV. Można go również znaleźć w filtrach przeciwsłonecznych. Te substancje chemiczne mogą powodować oparzenia słoneczne, przedwczesne starzenie się skóry, a nawet raka skóry. Pochodne benzofenonu muszą być wymienione jako dioxybenzon w produktach leczniczych OTC z filtrami przeciwsłonecznymi.

Benzofenon-2 to jasnożółty krystaliczny proszek, który znajduje się w wielu produktach do pielęgnacji ciała. Działa jako skuteczny absorber promieniowania UV i zapobiega pogorszeniu jakości produktów do pielęgnacji ciała w czasie. Jest to produkt firmy Sandream Specialties, która produkuje innowacyjne akty kosmetyczne i pigmenty do produktów higieny osobistej. Niektóre z jego innych składników to benzofenon i oxybenzon.

Podobne tematy