Podczas konsultacji chirurg zrobi notatki na temat pożądanego kształtu i rozmiaru ust, a następnie nakreśli kroki, które należy podjąć, aby osiągnąć pożądany rezultat. Lekarz wykorzysta te informacje, aby stworzyć Twoje nowe, wzmocnione usta. W razie potrzeby pacjentka może zostać poproszona o ponowne przyjście na wizytę kontrolną. Zabieg trwa około sześciu miesięcy.

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu beautycaffe.pl

Czas trwania zabiegu powiększania ust

Okres rekonwalescencji po zabiegu powiększania ust w dużej mierze zależy od rodzaju wybranego przez Panią zabiegu. Większość zabiegów powiększania ust nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, jednak należy pamiętać, że przez kilka dni po zabiegu będą występować obrzęki i zasinienia. Można to zminimalizować przykładając zimny kompres na dotknięte miejsce i stosując płynną dietę.

Zabieg jest często wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwa zazwyczaj od trzydziestu do dziewięćdziesięciu minut. W pobliżu miejsca wstrzyknięcia wystąpi pewien obrzęk, który powinien szybko ustąpić. Większość pacjentów może oczekiwać, że ostateczne rezultaty będą widoczne od trzech do dwunastu miesięcy po zabiegu. W celu utrzymania rezultatów mogą być jednak wymagane zabiegi uzupełniające.

Wypełniacze iniekcyjne są najbardziej popularnym rodzajem zabiegu powiększania ust. Dodają one ustom natychmiastowej objętości i definicji. Oprócz usuwania starzejącej się skóry, wypełniacze te są również stosowane do wypełniania zmarszczek na ustach. W przeciwieństwie do innych zabiegów powiększania ust, wypełniacze te mogą trwać od trzech do sześciu miesięcy. Niektóre z najczęściej stosowanych wypełniaczy to kwas hialuronowy i kolagen.

Inny rodzaj zabiegu powiększania ust znany jest jako transfer tłuszczu. Procedura ta wykorzystuje własny tłuszcz pacjenta i wstrzykuje go w usta. Procedura ta wymaga oddzielnego zabiegu pobrania tłuszczu, a wstrzyknięty tłuszcz nie jest bezpośrednio widoczny po zabiegu. Rezultaty są jednak naturalne i mogą się utrzymywać przez sześć miesięcy lub dłużej.

Transfer tłuszczu to kolejny rodzaj powiększania ust, który daje długotrwałe rezultaty. Technika ta jest podobna do JUVEDERM(r) i polega na usunięciu komórek tłuszczowych z jednej części ciała i wstrzyknięciu ich w obszar zabiegowy. Wstrzykiwanie tłuszczu jest zabiegiem o stosunkowo niskim ryzyku, ale może powodować obrzęk i zasinienie oraz istnieje możliwość, że zabieg może wymagać kilku sesji w celu osiągnięcia pożądanego rezultatu.

Koszt zabiegu powiększania ust

Koszt zabiegu powiększania ust zależy od tego, ile chcesz wydać. Niektórzy lekarze oferują niższe przedziały cenowe, podczas gdy inni pobierają wysokie. Na przykład, zabieg polegający na wszczepieniu implantu z silikonu lub kwasu hialuronowego może kosztować od 3,500 do 5,500 dolarów. Zabieg wykonywany jest w gabinecie lekarskim i trwa od 60 do 90 minut. Tego samego dnia można wrócić do domu.

Przed uzyskaniem zabiegu powiększania ust, ważne jest, aby porozmawiać z chirurgiem plastycznym i zrozumieć koszty i oczekiwane wyniki. Wykwalifikowany, certyfikowany chirurg plastyczny może zminimalizować komplikacje i dać Ci wyniki, których oczekujesz. Mniej doświadczony chirurg może pobierać mniej, ale może skończyć się płacąc więcej za korekty później. Ponadto może się okazać, że nie ma możliwości powiększenia ust tylko w jednej wardze.

Koszt zabiegu powiększania ust jest różny, ale średnia cena wynosi od 1500 do 3500 dolarów za jedną wargę. Zabieg może być wykonany przy użyciu syntetycznych implantów lub przeszczepu tłuszczu z własnej twarzy. Koszt zabiegu powiększania ust może również zależeć od miejsca zabiegu i chirurga plastycznego wykonującego zabieg. Należy jednak pamiętać, że zabieg powiększania ust jest uważany za zabieg kosmetyczny, a nie rekonstrukcyjny, dlatego nie jest pokrywany przez ubezpieczenie.

Jeśli jesteś zainteresowany powiększeniem ust, pierwszym krokiem jest umówienie się na konsultację z chirurgiem plastycznym w Nowym Jorku. Podczas konsultacji lekarz zapozna się z historią choroby, omówi pożądane rezultaty i przedstawi odpowiednie dla Ciebie zalecenia. Niektórzy lekarze nie robią podpisów pod wyglądem ust, a zabieg powiększania ust może być dla Ciebie odpowiedni, jeśli Twój pożądany wygląd jest naturalny i harmonijny z resztą twarzy.

Chirurgiczne powiększanie ust

Jeśli chcesz zachować rezultaty zabiegu powiększania ust, może być konieczne odnawianie go co kilka lat. Większość zabiegów powiększania ust wymaga jednej lub dwóch wizyt kontrolnych, przy czym druga wizyta odbywa się zazwyczaj po upływie dwóch do trzech tygodni. Po zabiegu może pojawić się obrzęk i zasinienie, dlatego ważne jest, aby pozostawić odpowiednią ilość czasu na regenerację.

Czas rekonwalescencji po zabiegu powiększania ust różni się w zależności od pacjenta. Dla większości pacjentów okres rekonwalescencji jest krótki i zazwyczaj w ciągu kilku dni wracają oni do swoich zwykłych zajęć. Proces rekonwalescencji zależy od rodzaju wybranej metody powiększania ust.

Należy unikać wykonywania zabiegu powiększania ust u niedoświadczonego lekarza. Należy zapytać chirurga o jego wykształcenie i certyfikaty. Należy również poprosić o obejrzenie zdjęć przed i po poprzednich pacjentach, aby ustalić, czy byli oni zadowoleni z wyników. Przed podjęciem decyzji należy również rozważyć koszt zabiegu powiększania ust.

W zależności od rodzaju wybranego zabiegu powiększania ust, rezultaty mogą utrzymywać się od czterech miesięcy do roku. Lekarz oceni stan Twoich ust, aby określić najlepszy dla Ciebie sposób leczenia. Wypełniacze dermalne na bazie kwasu hialuronowego są doskonałym wyborem do powiększania ust. Mogą one zwiększyć objętość ust, poprawić ich kształt i wygładzić linie wokół ust.

Wypełniacze kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to cząsteczka cukru, która naturalnie występuje w organizmie. Stymuluje on własną produkcję kolagenu i elastyny w organizmie. Proces ten prowadzi do uzyskania naturalnych, młodzieńczo wyglądających rezultatów. Podczas gdy początkowa poprawa jest widoczna od razu, pełne rezultaty potrwają kilka tygodni.

Po pierwszym zabiegu usta będą puchły jeszcze przez kilka dni, ale ustąpią w ciągu tygodnia. Ostateczny rezultat będzie widoczny około tygodnia do miesiąca po wstrzyknięciu. W przeciwieństwie do innych zabiegów powiększania ust, ten nie spowoduje, że usta będą obwisłe lub będą wyglądały na opróżnione.

Systematyczne wyszukiwanie obejmowało trzy główne bazy danych: MEDLINE, Embase i CENTRAL. Badacze przeanalizowali te bazy danych przy użyciu listy kontrolnej PRISMA. Ta lista kontrolna podsumowuje kluczowe elementy metaanalizy. Lista kontrolna została zamieszczona w informacjach uzupełniających.

Średni czas trwania zabiegu z użyciem wypełniacza kwasu hialuronowego wynosi od sześciu do dwunastu miesięcy. Jednak niektóre wypełniacze, takie jak Juvederm i Restylane, mogą utrzymywać się nawet do dwóch lat. Aby mieć pewność, że zabieg będzie trwały, porozmawiaj z chirurgiem plastycznym posiadającym certyfikat. Ważną kwestią jest również ogólny stan zdrowia.

Jeśli jesteś niezadowolona z efektów, może zaistnieć potrzeba odnowienia zabiegu. Można jednak ograniczyć konieczność przeprowadzenia tego zabiegu na kilka miesięcy. Większość pacjentów stwierdza, że jest zadowolona z rezultatów. W niektórych przypadkach wypełniacze do ust mogą utrzymywać się nawet przez rok po pierwszym zabiegu.

Wypełniacze kwasu hialuronowego mogą być stosowane w różnych częściach twarzy, co czyni je bardziej uniwersalnymi. Można je stosować do leczenia ust, fałdów nosowo-wargowych, linii marionetki i drobnych zmarszczek. Lekarz użyje odpowiedniej ilości wypełniacza, aby stworzyć naturalnie wyglądający efekt.

Płynne implanty silikonowe

Płynne implanty silikonowe umieszcza się pod skórą w górnej lub dolnej wardze, aby poprawić jej kształt. Procedura wymaga kilku zastrzyków, aby osiągnąć ostateczne rezultaty. Zazwyczaj są one podawane przez okres kilku miesięcy. Może zaistnieć potrzeba odnowienia ich po kilku latach, aby utrzymać ich pełnię.

Żywotność implantów zależy od rodzaju użytego implantu. Płynne implanty silikonowe mogą przetrwać od 10 do 20 lat. Przeciętna pacjentka potrzebuje tylko jednej lub dwóch wymian w ciągu swojego życia. Dokładne ramy czasowe wymiany zależą od rodzaju użytego implantu i fizjologii pacjenta. Twój chirurg omówi to z Tobą przed przystąpieniem do zabiegu.

Procedura wymiany implantów silikonowych jest podobna do pierwotnej operacji powiększenia. Jednak procedura jest bardziej inwazyjna niż w przypadku implantów solnych. Ponieważ implant jest wprowadzany do ciała w całości, może powodować więcej blizn niż implanty solne. Niemniej jednak, implanty silikonowe są bezpieczniejsze i bardziej realistyczne w wyglądzie niż implanty solne. Jeśli implanty silikonowe pękną, należy jak najszybciej skontaktować się z chirurgiem. Zabieg trwa zazwyczaj godzinę.

Innym powodem, dla którego warto rozważyć wykonanie zabiegu, jest chęć rozwiązania problemu kosmetycznego. Jeśli masz cienkie usta lub asymetrię, możesz zdecydować się na implanty ust. Należy jednak pamiętać, że żel silikonowy nie będzie trwał zbyt długo. Oznacza to, że należy rozważyć rozmiar i liczbę sesji, aby osiągnąć pożądane wyniki.

PFI występują w różnych długościach i średnicach, dlatego należy wybrać ten, który najlepiej pasuje do Twoich ust. Idealny rozmiar to taki, który jest o kilka milimetrów krótszy niż odległość między komesami. Odległość tę można zmierzyć za pomocą papierowej linijki wzdłuż mokrej i suchej granicy warg. Górna warga może wymagać dłuższego implantu niż dolna.

Podobne tematy