Zanim zdecydujesz się na powiększenie ust, musisz wiedzieć, czego się spodziewać po zabiegu. W zależności od procedury, możesz doświadczyć przestoju po zabiegu. Zazwyczaj obrzęk i zasinienie ustępują po 24 do 48 godzinach. Jednak niektórzy pacjenci mogą doświadczyć obrzęku przez tydzień.

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z beautydash.pl

Efekty uboczne powiększania ust

Chociaż powiększanie ust stało się coraz bardziej popularne, istnieje szereg możliwych efektów ubocznych. Pacjenci powinni wiedzieć, czego mogą się spodziewać przed wykonaniem zabiegu. U niektórych osób po zabiegu występuje obrzęk, zasinienie lub grudki na ustach. Nie są to poważne skutki uboczne i powinny ustąpić w ciągu tygodnia lub dwóch. Ważne jest również, aby zdawać sobie sprawę z ryzyka infekcji po powiększeniu ust.

Po zabiegu powiększania ust pacjenci powinni unikać spożywania słonych lub alkoholowych napojów przez co najmniej 24 godziny. Powinni również powstrzymać się od palenia papierosów lub używania słomki przez kilka dni po zabiegu. Powinni również unikać nadmiernych ćwiczeń fizycznych. Może to spowodować szybszy metabolizm materiału wypełniającego.

Blizny to kolejny potencjalny efekt uboczny powiększania ust. Jest to najbardziej prawdopodobne, jeśli w zabiegu wykorzystywane są przeszczepy kolagenowe lub powięziowe. Pacjenci mogą również doświadczyć nierówności po zabiegu, ale są one tymczasowe. Chirurg leczący wygładzi te nierówności jako część procesu gojenia. Ponadto, niektórzy pacjenci mogą potrzebować kilku dodatkowych zastrzyków, aby skorygować nierówności ust.

Czas przestoju po zabiegu powiększania ust

Czas przestoju po zabiegu powiększania ust jest bardzo krótki, choć należy liczyć się z kilkudniową bolesnością i obrzękiem. Jest to normalne, a po dniu lub dwóch można wrócić do pracy i codziennych zajęć. Czas rekonwalescencji zależy jednak od rodzaju zabiegu.

Po zabiegu usta stają się pełniejsze i bardziej wyraziste. Zabieg może być wykonany na górnej lub dolnej wardze. Można nawet powiększyć obie wargi. Po zabiegu należy postępować zgodnie z instrukcjami podanymi przez lekarza. Należy również unikać ćwiczeń i bezpośredniego nacisku na usta.

W zależności od zastosowanej techniki, na efekty zabiegu trzeba będzie poczekać do roku. W niektórych przypadkach może być konieczne wykonanie kilku operacji, aby zobaczyć pełne efekty powiększania ust. Jeśli chcesz zobaczyć trwałe rezultaty, możesz wybrać inną procedurę. Na przykład, możesz zdecydować się na transfer tłuszczu. Proces ten polega na pobraniu tłuszczu z innej części ciała i wstrzyknięciu go w usta. Zabieg ten wymaga oddzielnej operacji.

Czas rekonwalescencji przy zastrzykach z kwasu hialuronowego

Zastrzyki z kwasu hialuronowego są stosowane w celu zwiększenia rozmiaru ust. Zabieg trwa około 30 minut do jednej godziny. Pacjenci zwykle zauważają rezultaty natychmiast po zastrzykach. Najczęstszym efektem ubocznym jest niewielki obrzęk lub zasinienie wokół miejsca wstrzyknięcia. Jest to przejściowe i może być pokryte makijażem lub oblane lodem. Rzadko u pacjentów mogą wystąpić grudki na ustach, ale są one rzadkie i można je odwrócić za pomocą zastrzyku enzymatycznego.

W przypadku zastrzyków do ust istnieje ryzyko powstania siniaków. W ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu pacjenci powinni unikać energicznej aktywności i dużej ekspozycji na ciepło i słońce przez co najmniej cztery dni. Pacjenci są zachęcani do stosowania lodu lub zimnych okładów na wstrzyknięty obszar w celu zmniejszenia obrzęku.

Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego zgłaszano późne zakażenia, ale są one rzadkie. W dwóch przypadkach u kobiet po zabiegach wystąpiły ropnie Mycobacterium. Były one jednak związane z nieetycznymi praktykami stosowanymi przez lekarza, który nie posiadał licencji. Niemniej jednak długotrwałe działania niepożądane są rzadkie, a większość z nich to przewlekłe reakcje zapalne.

Czas rekonwalescencji po chirurgicznym liftingu ust

Chirurgiczny lifting ust jest powszechną procedurą kosmetyczną, która może dać pacjentom pełniejsze, młodziej wyglądające usta. Okres rekonwalescencji wynosi zazwyczaj od czterech do siedmiu dni, ale rezultaty mogą utrzymywać się nawet do pięciu lat. Chociaż niektórzy pacjenci doświadczają obrzęku i zasinień po zabiegu, efekty te są zazwyczaj tymczasowe. Po zabiegu chirurgicznym pacjenci mogą wrócić do normalnych zajęć, choć przez pierwsze kilka dni powinni unikać forsownych aktywności.

Zabieg liftingu ust polega na usunięciu niewielkiego fragmentu skóry górnej wargi. Chociaż w wyniku zabiegu powstaje blizna, która jest częściowo ukryta przez nos, to zazwyczaj goi się ona dobrze. Czas rekonwalescencji po zabiegu podnosinia ust może wynosić od pięciu do siedmiu dni. Ból pooperacyjny jest zazwyczaj łagodny lub umiarkowany, a pacjenci mogą wygodnie odpoczywać stosując zimne okłady na górną wargę. Nacięcie może być również zaczerwienione i lekko uniesione, ale to w końcu ustąpi.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na wykonaniu niewielkiego nacięcia na górnej wardze. Następnie chirurg usunie wystarczającą ilość skóry, aby podnieść górną wargę i nadać jej kształt. Nacięcie jest następnie zamykane przy użyciu wielu warstw, aby zminimalizować uraz tego delikatnego obszaru. Obrzęk po zabiegu podniesienia wargi może trwać od dwóch do dziesięciu dni, a pacjenci powinni odpoczywać i podnosić głowę, aby zmniejszyć dyskomfort. Niektórzy pacjenci decydują się również na tlen hiperbaryczny lub zabiegi LED LightStim w celu przyspieszenia procesu gojenia.

Podobne tematy