Przed zabiegiem powiększania ust należy mieć dobre wyobrażenie o tym, jak chcemy, aby wyglądały rezultaty. Oprócz opisania kształtu ust, należy unikać przyjmowania NLPZ, ekstremalnych temperatur i pincetowania tego obszaru. Należy również unikać zastrzyków blokujących nerwy. Zastrzyki bloku nerwowego

Zastrzyki bloku nerwowego przed powiększeniem ust mogą pomóc pacjentom poddającym się zabiegowi odczuwać mniejszy dyskomfort podczas zabiegu. Zastrzyki są wykonywane do nerwu podoczodołowego, który zapewnia czucie dolnej powieki, bocznej części nosa i górnej wargi. Zapewniają one również właściwości znieczulające dziąsła i błonę śluzową warg, które sąsiadują z siekaczami.

Lidokaina jest najczęściej stosowanym środkiem znieczulającym w wypełniaczach skórnych, szybko się wchłania i utrzymuje się przez co najmniej kilka godzin. Zastrzyki z blokadą nerwów nie zawsze są jednak skuteczne i mogą nie spowodować całkowitego znieczulenia danego obszaru. Wypełniacze ust zawierające lidokainę mogą zapewnić pewien poziom komfortu podczas zabiegu, a blokady nerwów mogą być stosowane w połączeniu z tymi zastrzykami w celu zapewnienia maksymalnego komfortu pacjenta.

Zastrzyki z blokadą nerwów przed powiększeniem ust są bezpieczniejszą alternatywą dla kremów znieczulających. Krem odrętwiający jest zwykle nakładany na usta i powinien siedzieć przez co najmniej 20 minut przed zabiegiem. Krem pomaga również wargi stać się całkowicie zamrożone i zdrętwiałe przez kilka godzin po zabiegu.

Zastrzyki blokujące nerwy są opcjonalne, ale mogą być wymagane u pacjentów z poważnymi warunkami medycznymi. Zastrzyki blokujące nerwy przed powiększeniem ust mogą być również stosowane w celu zminimalizowania ryzyka odrętwienia i obrzęku. Zastrzyki z blokadą nerwów są wykonywane jako zabieg ambulatoryjny w klinice kosmetycznej. Procedura jest zwykle zakończona w ciągu około 15 minut. Po zabiegu pacjent otrzymuje okład z lodu w celu schłodzenia ust oraz zmniejszenia obrzęku i zasinienia.

Unikanie leków z grupy NLPZ

Przed zabiegiem powiększania ust zaleca się unikanie leków z grupy NLPZ przez co najmniej 48 godzin. NLPZ mogą wpływać na zdolność krwi do krzepnięcia i mogą zmniejszyć wyniki zabiegu. Ponadto, leki te mogą pogorszyć obrzęk. Jeśli rozważasz powiększenie ust, ale obawiasz się siniaków i obrzęku, powinnaś unikać NLPZ.

Unikanie środowiska o wysokiej temperaturze

Przed poddaniem się zabiegowi powiększania ust należy unikać narażania leczonego obszaru na działanie wysokich temperatur. W zależności od zastosowanej metody iniekcji, przez kilka dni może wystąpić zasinienie lub tkliwość. Może również wystąpić opuchlizna. Większość pacjentów czuje się dobrze po trzech tygodniach.

Należy unikać całowania i oblizywania ust przez co najmniej 48 godzin po zabiegu. Jest to spowodowane tym, że środowisko o wysokiej temperaturze może nasilić obrzęk. Najlepiej jest również unikać nadmiernego wysiłku fizycznego. Uciążliwe ćwiczenia zwiększają ryzyko wystąpienia infekcji. Może również spowodować odwodnienie, które może nasilić obrzęk. Ważne jest, aby po zabiegu pić dużo wody. Jeśli musisz ćwiczyć, ogranicz swoją aktywność do lekkiego spaceru. W pierwszym tygodniu należy unikać napojów alkoholowych i palenia papierosów.

Unikanie pincetowania

Jedną z najważniejszych rzeczy, które należy zrobić przed zabiegiem powiększania ust, jest unikanie woskowania, wybielania i pincetowania. Może to opóźnić gojenie, a nawet doprowadzić do infekcji i stanów zapalnych. Dzieje się tak dlatego, że depilacja woskiem, pęsetą i kremami do depilacji może podrażnić obszar wokół wargi.

Podobne tematy